• Żaluzje – prosty i praktyczny system osłonowy

  Żaluzje okienne już od wielu lat utrzymują się na najwyższych pozycjach w rankingu najmodniejszych systemów osłonowych. Tym bardziej obecnie – w erze minimalizmu, stanowią one jeden z najczęściej wybieranych systemów. Więcej na temat tego trendu dowiecie się z tego artykułu.

  Żaluzje okienne świetnie dopasowują się do każdego wnętrza, podkreślając bądź sprawiając, że staje się bardziej nowoczesne. Posiadają one szereg zalet zarówno wizualnych, jak i funkcjonalnych. Dzięki nim okna wyglądają elegancko oraz stylowo, a także stanowią dla nich idealną ozdobę. Co więcej, regulują one dopływ światła z zewnątrz, gwarantują odpowiednią wentylację oraz są gwarancją prywatności. Kolejną zaletą jest łatwość utrzymania ich w czystości, a także odporność na złamania, czy porysowanie. Warto także wspomnieć, że żaluzje może tak wyregulować, by można było widzieć, co dzieje się na dworze, a równocześnie zapewnić pomieszczeniu odpowiednią dawkę światła naturalnego. Żaluzje okienne stanowią także najbardziej ekologiczną opcję regulowania poziomu zaciemnienia oraz ochrony przed nadmiernym ciepłem. Gwarantują bowiem niższe zużycie energii, gdyż regulowane są manualnie, a nie elektrycznie, jak rolety zewnętrzne.

  JAKIE ŻALUZJE WYBRAĆ?

  Najczęściej dostępnymi w sklepach żaluzjami są żaluzje aluminiowe, bądź drewniane. Każde z nich posiadają swoje zalety, dlatego wybór zależy w pełni od Twoich wymagań. Postaramy się jednak nieco Ci w tym pomóc.

  ŻALUZJE DREWNIANE – sprawią, że wnętrze wygląda bardziej przytulnie, co z pewnością ociepla jego klimat. Prezentują się one bardzo elegancko, przez co z pewnością wywierają ogromne wrażenie. Ponadto, są one bardziej odporne na brud oraz wilgoć, przez co doskonale nadają się do kuchni, bądź łazienki. Świetnie odnajdują się w pomieszczeniach urządzonych w klasycznym klimacie.

  ŻALUZJE ALUMINIOWE – prezentują się bardzo delikatnie oraz dają wrażenie sterylności pomieszczenia, przez co idealnie nadają się do minimalistycznych pomieszczeń w typowo nowoczesnym klimacie.

  INSPIRACJE Z ŻALUZJAMI OKIENNYMI W ROLI GŁÓWNEJ

  Modne żaluzjeŻaluzje w industrialnym pomieszczeniu Żaluzje okienne Żaluzje okienne System osłonowy do kuchni Elegancki system osłonowy

   

One Responseso far.

 1. ammy pisze:

  Uwielbiam taki biały klimat, nie lubię życic na półkę czegokolwiek, a by panował zaplanowany układ, dopasowany kolorystycznie :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *